Ósmoklasisto, w tym roku dni otwarte szkół odbędą się w sieci. Nie przegap terminu 8- 12 marca 2021 r. Weź udział w Tygodniu Zawodowca, podczas którego będą prezentowały się różne szkoły. Podejmij przemyślany wybór.

Zapoznaj się również z przewodnikiem poniżej:

link https://edu.gdansk.pl/files/PRZEWODNIK_SZKOLY_SREDNIE_2021_WEB.pdf

Jeśli chcesz odnieść sukces w życiu zawodowym, spełniać marzenia, jesteś kreatywny/a i masz głowę pełną pomysłów, weź udział w Gdańskim Tygodniu Zawodowca 2021, który odbędzie się w dniach 8-12 marca 2021 r. w nowej rzeczywistości – online.

Wejdż na stronę dedykowaną Gdańskiemu Tygodniowwi Zawodowca: http://bit.ly/GTZ2021 – znajdziesz tu niezbędne informację i szczegółowy harmonogram wydarzeń. UWAGA! Linki do poszczególnych wydarzeń będą aktywowane w dniu danego wydarzenia.

Będziesz mógł/a:

  • wziąć udział w konferencji podczas której będą prezentowane filmy o szkołach zawodowych;
  • wziąć udział w wykładzie, który pomoże Ci podjąć decyzje o wyborze szkoły podczas którego odbędzie się konkurs. Dla najaktywniejszych uczniów/uczennic i szkół przewidziane są atrakcyjne nagrody;
  • uczestniczyć na żywo w wirtualnych spacerach po szkołach;
  • zapoznać się z ofertami kształcenia szkół zawodowych.

Tradycyjne w ramach Gdańskiego Tygodnia Zawodowca wydarzenia dla ucznów/uczennic VIII klas oraz rodziców/opiekunów przygotowało także Centrum Rozwoju Talentów:

  1. Webinarium „Jestem ważny, dokonuje wyboru”, które odbędzie sie 8 i 22 marca -link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/webinarium-dla-rodzicow/ To cieszące się dużą popularnością seminarium dla rodziców, dotyczące wsparcia młodzieży w przyszłych wyborach szkolno-zawodowych.
  2. Webinarium dla ósmoklasistek/-ów: „8 klasa i co dalej?”, podczas którego zaprezentowane zostaną trzy możliwe ścieżki kształcenia, tak aby uczniowie byli w stanie jasno zidentyfikować różnice pomiędzy szkołą branżową, technikum i liceum. Spotkanie to pozwoli młodym ludziom dokonać bardziej świadomych wyborów w odniesieniu do możliwości, jakie daje system edukacji. 9 marca 2021 r. w godz. 12:30-13:30.Uuwaga w związku z dużym zainteresowaniem wydarzenie zostanie powtórzone. Zainteresowane szkoły proszone są o kontakt z Centrum Rozwoju Talentów https://centrumtalentow.pl/

Skip to content