W środę 19 czerwca br. decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i zgodnie z rozporządzeniem MEN zakończył się rok szkolny 2018/2019. Z jednej strony jest to radosny dzień, bo zaczynają się wakacje, a z drugiej strony smutny, bo trzeba się pożegnać z nauczycielami, z kolegami i koleżankami oraz z nauczycielami. Szczególnie smutno pożegnano klasę VIII, bo z nimi nie zobaczymy się już po wakacjach :(

     Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, rodzicom, Radzie Rodziców, pracownikom szkoły i uczniom za czas wspólnej pracy, nauki i zabawy. Rozdano wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki w nauce, za 100 % frekwencję oraz za szczególne osiągnięcia sportowe. Klasa VIII przygotowała wzruszający program artystyczny, którym pożegnała się z murami naszej szkoły.

   Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji, a klasie ósmej – realizacji wszystkich planów i marzeń.

link do galerii

      W piękną, słoneczną sobotę, 8 czerwca, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boisko wypełniły się wieloma gośćmi. A na Nich czekało mnóstwo atrakcji. Konkurencje sportowe, bieg, kawiarenka, mecz i aukcja obrazów. Atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane, przejażdżka konna, wata cukrowa, malowanie twarzy i zabawy z animatorką.

      Wielkim sukcesem okazała się aukcja obrazów – prac dzieci i zaprzyjaźnionych twórców, która wywołała wiele emocji. Ceny, jakie osiągnęły obrazy wskazują, że nasza szkoła jest kuźnią talentów malarskich!

     Oczywiście festyn nie mógłby obyć się bez meczu rodzice vs nauczyciele. Niestety pogoda w tym roku spłatała figla i mecz skończył się przed czasem, wygraną rodziców. Tradycyjnie też odbył się konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Klasa VIII przeprowadziła akcję „Muffinka”. Młodzież upiekła babeczki i gofry, ze sprzedaży których dochód został przekazany na szczytny cel – hospicjum.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie. Do zobaczenia!

link do galerii

 

      1 czerwca, w Dzień Dziecka odwiedziła nas Pani Dyrektor GOK-u. Przywiozła ze sobą nie lada gości – Myszkę Miki i Minnie. Dzieci były zachwycone spotkaniem z takimi postaciami, szczególnie że oprócz zabawy, w prezencie od Myszek otrzymały słodkości.

link do galerii

31 maja uczniowie klas 0-III pojechali do Klonowa Górnego, na Ranczo z Pasją. Podczas warsztatów zorganizowanych dla nas przez Panią Anielę dzieci mogły dowiedzieć się kim jesteśmy dla Zwierząt i kim są Zwierzęta dla nas. Dzieci zaznajomiły się ze zwierzętami gospodarskimi, zdobyły wiedzę na ich temat, poznały rodzime i egzotyczne rasy zwierząt oraz wypoczęły na łonie natury. Na koniec dzieci zjadły upieczone kiełbaski i wróciły do szkoły z pamiątkowym dyplomem.

link do galerii

29 maja uczniowie klas 0-III pojechali do Agroturyzmu u Rychertów w Kiełpinie. Spędzili tam ciekawy dzień. Piekli bułeczki, przejechali się wozem konnym, obejrzeli Mini zoo i świetnie się bawili na placu zabaw.

link do galerii

 

    Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły powitali radośnie! Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania „z odrobiną szaleństwa” – liczył się zielony kolor! Na jednej z przedpołudniowych przerw uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w barwnym i … głośnym korowodzie poza mury naszej szkoły.  Cel był jeden - pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy akompaniamencie przeróżnych instrumentów, wznoszono radosne hasło:

"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno,

do wody Cię wrzucamy bo wiosnę witamy!"

link do galerii

 

      W dniach od 25.02 do 01.03 uczniowie naszej szkoły wyjechali do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Tam wzięli udział w różnorodnych, ciekawych warsztatach. Był to czas nauki, jak również integracji. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili fabrykę porcelany Lubiana.

link do galerii

 

Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w gminnych obchodach 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

link do galerii

    Dnia 7 lutego 2019r. w naszej Szkole obchodziliśmy niezwykłe wydarzenie - "Dzień Seniora". Na wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka przybyli liczni goście. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 0 - 8. Oprawę muzyczną przygotowali Panowie Eugeniusz i Maciej Szutenbergowie.

    Wszyscy bawili sie wyśmienicie. Najwięcej emocji dostarczyły zawody: w pleceniu warkoczy, obieraniu jabłek, jedzenie serków na czas. Śmiechom nie było końca.

   Zapraszamy do naszej galerii - przenieśmy się jeszcze raz we wspomnieniach do tamtych wspólnych chwil....

link do galerii

Międzyszkolny Meeting Ekologiczny w Somoninie

"EKODETEKTYWI ZNAJĄ WARTOŚĆ WODY”

     15 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Międzyszkolny Meeting Ekologiczny.  Organizatorami z ramienia szkoły byli uczniowie klasy Vb pod opieką Mirosławy Flisikowskiej, którzy realizują w roku szkolnym 2018/2019 projekt: "Ekodetektywiznają wartość wody ”. W meetingu wzięli udział uczniowie nasze szkoły oraz ze szkół podstawowych: Kartuz (SP nr 5), Kiełpina, Borcza, Pomieczyńskiej Hutyi Somonina.

     Wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcję o stanie ekologicznym kaszubskich jezior.Następnie uczniowie udali się na szkolenie ekodetektywów, gdzie badali stan czystości wód jeziornych swoich okolic, a także rozwiązywali zadania matematyczno- przyrodnicze i otrzymali zasłużone certyfikaty ekodetektywa 2018/2019. Podczas meetingu nie mogło zabraknąć konkursów. Uczniowie poszczególnych szkół przystąpili do rywalizacji o Zielony Puchar. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury po podsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców: SP nr 5 z Kartuz otrzymała Zielony Puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce zdobyła SP z Kiełpina, zaś trzecie miejsce SP z Nowej Wsi Przywidzkiej. Na zakończenie imprezy wszyscy zasiedli do stołu i zajadali się ekologicznymi przysmakami z owoców i warzyw.
     Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi z nagrodami. Chętnie spotkamy się z ekodetektywami ze Szkoły Podstawowej w Somoninie, aby podzielić się naszymi pracami w przyszłym półroczu szkolnym. Mamy ciekawe zadania dla uczniów naszej szkoły. Do zobaczenia na wiosnę.

Ekodetektywi z Nowej Wsi Przywidzkiej 

 

LINK DO GALERII

 

Projekt i wykonanie: StudioArt.biz
spnowawies.edu.pl