11 października odwiedził naszą szkołę Pan Aleksander, z "Bożej iskierki", który przywiózł ze sobą malutką rodzinę pszczół.

Przeprowadził z naszymi uczniami bardzo ciekawe warsztaty, na których pokazał nam jak duże znaczenie dla naszego życia mają pszczoły. Przybliżył wiele faktów i obalił wiele mitów na temat tych bardzo pożytecznych owadów. 

Uczniowie poznali jak wygląda życie pszczół, jakie znaczenie ma miód dla naszego zdrowia i jaką rolę odgrywają pszczoły w świecie. Była oczywiście degustacja miodu i pyłku. Bardzo smakował nam miód akacjowy - polecamy. Chętni uczniowie wykonali własnoręcznie święcę z plastra woskowego, którą zabrali na pamiątkę warsztatów. Wszyscy otrzymali w prezencie książeczki oraz drewniane łyżki do miodu.

link do galerii

Projekt i wykonanie: StudioArt.biz
spnowawies.edu.pl